rozgrywki
w 2007

Drużynowe Mistrzostwo Polski na XXXIII Drużynowych Mistrzostwach Polski w Warcabach 100-Polowych nasi zawdnicy wywalczyli złoty medal!

Historia

Uroczyste obchody działalności w 2005 roku.

Z okazji 45-lecia istnienia Klubu zorganizowano we wrześniu 2005 roku w Laskowicach szereg meczów, turniejów i konkursów, a także uroczystą akademię oraz otwarte dla każdego spotkanie byłych i obecnych sportowców, działaczy i kibiców -TORU-. Na uroczystości zaproszono przedstawicieli władz gminnych oraz głównych sponsorów działalności Klubu.


Historia działalności GLKS -TOR- Laskowice w okresie 1960-2005r.

GLKS -TOR- Laskowice działa już od 1960 roku.
Organizatorem poczynań sportowo-turystycznych na wsi są LZS, dlatego też w 1960r. ówczesny kierownik Szkoły w Laskowicach- Pan Józef Romanowski- zaproponował GRN w Laskowicach zainicjowanie działalności sportowej w środowisku Laskowic.
Datę 11.09.1960r. przyjęto jako dzień założenia LZS TOR Laskowice. W skład pierwszego zarządu weszli : Stanisław Gołuński - przewodniczący, Kazimierz Wyrwicz - sekretarz, Małgorzata Chmielecka - skarbnik, Tadeusz Piórkowski, Jan Wyrwicz - członkowie.
W dniu 29.09.1960r. określono zadania koła LZS i powołano pierwsze, następujące sekcje : piłki nożnej, tenisa stołowego, piłki siatkowej oraz sekcję szachową. Na początku działalności LZS najprężniejszą i osiągającą najlepsze wyniki była sekcja piłki siatkowej. Drużyna w składzie: Janeczek, Goliński, Gołuński, Dyguła, Kopka, Lipowicz wzmocniona później Kobusińskim i Pukownikiem brylowała w powiecie, reprezentując powiat na zawodach wojewódzkich a na Igrzyskach Sportowców Wiejskich województwa bydgoskiego - Meksyk k/Brodnicy zajęła IV m-ce. Sekcją tenisa stołowego kierował Stanisław Gołuński, który był również czynnym zawodnikiem. Najlepsze tenisistki tego okresu to - Jadwiga Zielińska, Małgorzata Chmielecka i Maria Thide.
Następny członek zarządu - Kazimierz Wyćwicz zorganizował pierwszą drużynę szachową w składzie: Błażejewska, K. Wyćwicz, J. Wyćwicz. Drużyna ta w 1961r. zdobyła I m-ce w turnieju o puchar Złotej Wieży. Tworzeniem sekcji piłki nożnej i pracą w tej sekcji zajął się Tadeusz Piórkowski.
Z każdym rokiem przybywało członków, co prawda zmieniał się zarząd w poszczególnych okresach lecz duch walki, chęć reprezentowania barw LZS TOR wśród sportowców była bardzo duża.
Wspominając okres działalności LZS TOR nie można pominąć zaangażowania członków klubu w tworzeniu bazy sportowej. Przy SP Laskowice wybudowano boiska: piłki ręcznej, siatkowej, koszykowej. Wiele godzin pracy sportowcy i działacze spędzili przy budowie GOK oraz przy budowie gminnego stadionu i jego zaplecza.
W związku z wprowadzeniem w kraju dwustopniowej struktury administracyjnej a tym samym rozwiązaniem Powiatowego Zrzeszenia LZS podstawą działalności od 1973r. są Rady Gminne i ogniwa LZS. Od 1975r. działacze LZS TOR kol. B. Maćkowski , H. Rybak, J. Nikolaus, St. Gołuński zainteresowani byli w zorganizowaniu sportu wyczynowego. W w/w roku zarejestrowano zawodników sekcji tenisa stołowego w OZTS i zgłoszono do rozgrywek "B" klasy. W 1976r. zarejestrowano zawodników sekcji piłki nożnej w OZPN i zgłoszono do rozgrywek "C" klasy.
Nastąpił dynamiczny rozwój sportu w naszym ogniwie, coraz więcej młodzieży garnęło się do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. W szeregach LZS TOR występowali zawodnicy nie tylko z Laskowic, ale również z okolicznych miejscowości - z Jeżewa, Belna, Skarszew, Osłowa, Osia, Czerska świeckiego, Gródka i innych, dlatego też zarząd na Walnym Zebraniu Ogniwa dnia 05.08.1977r. po 17 latach działalności LZS TOR Laskowice wystąpił z wnioskiem o podjęcie uchwały przekształcenia w/w ogniwa w GLKS TOR Laskowice -uchwałę przyjęto. Działalność nowo powstałego klubu opierała się już nie tylko na organizowaniu masowych imprez względnie spartakiad, czy innych rozgrywek objętych kalendarzem RW LZS, lecz polegała na prowadzeniu sportu wyczynowego. W miarę upływu czasu dzięki solidnej pracy opiekunów poszczególnych sekcji i samych zawodników przyszły wyniki a za nimi wsparcie finansowe z gminy i województwa.



Rozwój działalności poszczególnych sekcji sportowych działających w GLKS -TOR- Laskowice:

Sekcja piłki nożnej.

Drużyna rozpoczęła rozgrywki od "C" klasy. Efekty pracy opiekuna kol. B. Maćkowskiego jak i zawodników szybko przyniosły oczekiwane rezultaty. Nastąpił awans do "B" klasy a następnie do "A" klasy. Drużyna prowadzona początkowo przez kol. B. Maćkowskiego a następnie przez kol. Ryszarda Brandta w sezonie 1980/81 zajęła I m-ce w "A" klasie i uzyskała awans do Ligii Okręgowej. Wielogodzinne treningi, samozaparcie zawodników jak i opiekunów sekcji zostały uwieńczone sukcesem. Drużyna z tak małego środowiska walczyć miała z najlepszymi drużynami woj. bydgoskiego. Dla działaczy oraz władz gminy wyłoniło się nowe zadanie - stworzenie odpowiednich warunków zawodnikom sekcji piłki nożnej. Niestety brak autokaru, zły stan boiska, brak ciepłej wody oraz odpowiedniej szatni zmusił nas do rozgrywania meczy na boisku w świeciu -Przechowie. Było to bardzo uciążliwe tak dla zawodników jak i dla działaczy. Po rocznej edycji rozgrywek zespól nie wytrzymując trudu, pomimo ambitnej walki opuścił szeregi Ligii Okręgowej. Zarząd klubu w porozumieniu z władzami gminy podjął nieprzyjemną decyzję - zwłaszcza dla członków sekcji piłki nożnej - wycofanie drużyny z rozgrywek OZPN. środki finansowe jakimi dysponował klub wystarczały tylko na utrzymanie jednej sekcji. Lepsze warunki mieli tenisiści, więc ta sekcja stała się sekcją wiodącą.
Na odrodzenie się sekcji piłki nożnej trzeba było czekać aż do kwietnia 1991r. Kol. Krzysztof Bronisz wspólnie z grupą kolegów potrafił skupić ok. 25 mężczyzn pragnących grać w piłkę nożną. Wyposażono drużynę w odpowiedni sprzęt, dokonano zarejestrowania w OZPN i zgłoszono do rozgrywek "C" klasy. Drużyna po sezonie awansowała do "B" klasy , trenowaniem drużyny zajął się kol. B. Maćkowski i po następnym sezonie drużyna awansowała do "A" klasy. Wszyscy zawodnicy wykazywali się wielką ambicją, walecznością i zaangażowaniem na treningach jak i w meczach. Wyróżniającymi się zawodnikami byli: A. Loryński, R. Loryński T. Słaby, W. Gackowski, K. Mykowski, A. Kufel.W "A" klasie drużyna występowała w sezonie 92/93, 93/94,94/95.Od sezonu 95/96 drużyna uczestnicz w rozgrywkach "B" klasy do której spadła po sezonie 94/95.
W 1997r. nawiązano kontakt z działaczami klubu Schwarz-Weiss Eldena z Niemiec. Wyjazdy do zaprzyjaźnionego z nami klubu i udział zawodników w sportowo - kulturalnych zmaganiach był nagrodą za zaangażowanie w zajęciach treningowych i w meczach.
Mówiąc o piłce nożnej nie można pominąć drużyn piłkarskich młodzików. Zajęcia z młodzikami rozpoczął w 04.1991r. kol. Stanisław Kaca. W 1992r. zgłoszono drużynę do rozgrywek Ligii Wojewódzkiej młodzików młodszych. W sezonie 92/92 drużyna zajęła II m-ce. Wyróżniającymi się zawodnikami byli: Tomasz Szamocki, Marcin Wrzeszczański, Marcin Żydowicz, Łukasz Kunek. W sezonie 94/95 drużyna ta grała w rozgrywkach Ligii Wojewódzkiej juniorów młodszych lecz tam znaczących sukcesów nie odniosła. Od 08.1999r. szkoleniem młodzików zajął się kol. Gerhard Moczyński. Widząc zaangażowanie zawodników w zajęciach i samego opiekuna, który do tej pory nie szczędzi środków i czasu w prowadzenie zajęć, oraz mając na uwadze osiągane wyniki na różnych turniejach , w których chłopcy brali udział zarząd zgłosił w/w drużynę w sezonie 2000/2001 do rozgrywek Ligii Wojewódzkiej młodzików.
Oprócz seniorów i młodzików zgłoszonych do rozgrywek OZPN w klubie trenuje i rozgrywa swoje mecze drużyna, która nie uczestniczy w rozgrywkach OZPN. Kapitanem drużyny jest A.Rynkowski. Drużyna ta w latach 1995-1998 zdobywała I m-ce a w 1999 III m-ce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej drużyn LZS nie uczestniczących w rozgrywkach BZPN. Drużyna oldbojów tj. zawodnicy 35 lat i starsi, uczestnicząca w podobnych turniejach zdobyła w 1997-1998 I m-ce a w 1998 i 2000r II m-ce.
Drużyna oldbojów odnotowała ostatnio duże sukcesy zajmując w 2004 roku w turnieju majowym I miejsce, natomiast w turnieju wrześniowym dla niezrzeszonych - II miejsce.
Nie można zapomnieć też o najmłodszych piłkarzach Klubu - drużynie trampkarzy, która zrzesza młodych i niezwykle ambitnych chłopców. W lutym 2004 roku został rozegrany turniej halowy piłki nożnej, w którym młodzi zawodnicy naszego Klubu zdobyli I miejsce i otrzymali okazały puchar. Królem strzelców został Łukasz Wenerski, a najlepszym piłkarzem - Marek Szarek. Po zakończeniu sezonu podjęto decyzję o utworzeniu zespołu juniora młodszego. Zespół ten bardzo dobrze zapoczątkował swoją działalność, w rundzie jesiennej w 2004 roku.


Sekcja tenisa stołowego.

Sekcja tenisa stołowego wznowiła działalność w 1974 r. z chwilą oddania do użytku GOK - baza. Początkowo opierała się na zawodnikach trenujących do tego czasu w LZS Gródek - H. Andrysiak, Wojciech Siekierski, Marek Schmidt, Henryk święcicki, Piotr Kreja. W tym okresie zajęcia rozpoczął prowadzić H. Rybak, który wychował bardzo wielu zawodników i zawodniczek osiągających dobre i bardzo dobre rezultaty. Z początkowego okresu : Renata Olszewska - udział w rozgrywkach strefowych oraz w kat. młodzik Janusz Bogun i Dariusz Wolski. Wyróżniającymi się zawodnikami lat 70. byli: Hanna Kołtonowska, Zofia Brandenburger, Krystyna Gzela, Zbigniew Sielski, Grzegorz Dombek. Największe sukcesy sekcji przypadły na lata osiemdziesiąte. Solidna praca zawodników i jej instruktorów w osobach Henryka i Franciszka Rybaków przyniosły oczekiwane rezultaty. W współzawodnictwie klubowym okręgu bydgoskiego w łącznej punktacji wszystkich kategorii w sezonach 82/83, 83/84, 84/85 TOR Laskowice zajmował I miejsce.
W 1982 roku zespół dziewcząt po zajęciu I miejsca w A klasie awansował do Ligii międzywojewódzkiej. W sezonie 84/85 zajął V miejsce. Gabriela Tobolska po zajęciu II miejsca na XI Spartakiadzie Młodzieży w Gdańsku uzyskała awans na Mistrzostwa Polski juniorek.
Na Spartakiadzie Młodzieży w 1985 roku w grze drużynowej juniorek Tobolska G i Kortas M zajęły III miejsce.W turnieju indywidualnym III miejsce w tej spartakiadzie zajęła Iwona Hering kwalifikując się na Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny.
W sezonie 83/84 na 219 klubów w Polsce klub sklasyfikowano na 43 miejscu.
Zawodnicy sekcji tenisa stołowego zdobywali bardzo dużo punktów i medali na Igrzyskach Sportowców Wiejskich. I tak w Janikowie i w Szubinie zdobyliśmy 6 medali : 3 złote (Szymańska S , Tomczyk E , Grzybowska L) , 1 srebrny (Olszewska R) i 2 brązowe (Mykowski K, Rulewska J). Sezon 85/86 w klasyfikacji PZTS zakończyliśmy na 40 miejscu w Polsce i to była najwyższa lokata jaką sekcja tenisa stołowego naszego klubu uzyskała kiedykolwiek w rankingu PZTS .Od 1985 klub dzięki pośrednictwu RW LZS nawiązał kontakt z TSV Ludwigslust gdzie sekcją wiodącą była sekcja tenisa stołowego. Zawodnicy i opiekunowie sekcji tenisa stołowego bardzo mile wspominają wyjazdy do Ludwigslust i wizyty zawodników z tego klubu w Laskowicach zawodnicy zaprzyjaźnili się ze sobą i nawiązali ze sobą kontakty, które trwają do dziś.
W ciągu następnych dwóch sezonów sekcja tenisa stołowego ugruntowała swoją pozycję w okręgu i makroregionie pomorskim . Nasi zawodnicy startowali we wszystkich kategoriach wiekowych na zawodach wojewódzkich i strefowych plasując się na czołowych pozycjach . Największy sukces w sezonie 88/89 zanotowała Tobolska G , która w zawodach strefowych w swojej kategorii była III i awansowała na Mistrzostwa Polski do Drzonkowa. Również w rozgrywkach drużynowych drużyny sekcji tenisa stołowego występowały bardzo udanie. Zespół kobiet w III lidze był III , a rok później II . W sezonie 89/90, 90/91,91/92 zespół ten uczestniczył w rozgrywkach II ligii . Mieliśmy wówczas drugą drużynę kobiet w A klasie , a mężczyzn w A klasie i w B klasie.
Do wyróżniających się zawodników należeli Iwona Hering, Gabriela Tobolska , Grzegorz Dombek , Mariusz Hering , Dariusz Warkowski , Edyta Tomczyk , Helena Kołtonowka , Maria Kordecka , Jolanta Rulewska, Lidia Grzybowska , Tomasz DRZYCIMSKI , Maciej Rakowicz, Marcin Ziółkowski, Tomasz Rybak, Mariusz Rybak, Marcin Rybak i wielu innych . Rok 1992 był dla sekcji tenisa stołowego kolejnym dobrym okresem . W Igrzyskach Sportowców Wiejskich tenisiści stołowi zdobyli 10 medali co pozwoliło na zajęcie I miejsca w tej konkurencji oraz miało duży wpływ na zajęcie I lokaty przez Gminę Jeżewo wśród gmin w klasyfikacji ogólnej.
W wyniku stopniowego spadku zainteresowania tenisem stołowym w naszym środowisku, a szczególnie rezygnacji z kierowania sekcją tenisa stołowego przez Henryka Rybaka następne lata były coraz mniej owocne. Pomimo prób ratowania sekcji przez kolejnych szkoleniowców byłych zawodników sekcji D.Werkowskiego, M.Kordecką, M.Ziółkowskiego i M.Rakowicza sekcja rozpadła się. Wycofano drużyny z rozgrywek. Od kwietnia 2000r. szkoleniem młodzieży zajął się były zawodnik sekcji Tomasz Drzycimski, jednakże z uwagi na małe zainteresowanie tą dyscypliną sportu sekcja przestała funkcjonować i do chwili obecnej nie została reaktywowana.


Sekcja szachowa

Sekcja szachowa zaczęła swą działalność w 1978 roku rozpoczynając rozgrywki klasy wojewódzkiej OZSz w Bydgoszczy. Na 14 drużyn drużyna TORu zajęła 9 miejsce.
W 1979 OZSz utworzył C klasę , grupę A i B .Drużyna TORu grała w grupie B zajmując II miejsce .W latach 80,81 i 82 drużyna grała w C klasie. W 82 zajęłą I miejsc i awansowała do B klasy . Zawodnicy sekcji Bronisław Nastróżny , Wojciech Walosek ,Zofia Nastróżna , Jarosław Stuligrosz , Jarosław Szubarga , Tadeusz Kaczmarek, Ryszard Knoff, Dariusz Knoff, Franciszek Rybak, Piotr Szubarga , Grażyna Szymańska.
W 1983 drużyna awansowała do A klasy . We wspomnianym okresie rozgrywano mecze w klubie rolnika w Jeżewie , a później w świetlicy SKR Jeżewo . W grudniu 1988 roku zmarł instruktor a jednocześnie bardzo dobry szachista- Kazimierz Szychowiak, a w marcu 1989 roku "filaR- sekcji - Bronisław Nastróżny. Obydwoje byli najsilniejszymi zawodnikami zespołu i ich śmierć znacznie osłabiła siłę drużyny.
Od stycznia 1989 roku siedzibą sekcji był WDK w Jeżewie .
Sekcja szachowa GLKS Tor Laskowice pokrywała się z sekcją szachową WDK, w której instruktorem został Jarosław Szubarga pełniący jednocześnie obowiązki kierownika sekcji.
W tym okresie szachiści uczestniczyli w wielu turniejach np. w nocnym maratonie o puchar Naczelnika Gminy Jeżewo, czy też w turnieju o "Złotą Wieżę" organizowaną przez Zrzeszenie LZS dla sportowców Wiejskich.
Z dniem 05.10.1990 reaktywowało swoją działalność koło LZS Zryw Jeżewo.
Po odłączeniu się od GLKS Tor sekcji szachowej działającej dotychczas przede wszystkim na terenie Jeżewa, zarząd klubu postanowił w 1991 roku reaktywować działalność szachową na terenie Laskowic. Pod kierunkiem Franciszka Rybaka rozpoczęto pracę z młodzieżą szkoły podstawowej w Laskowicach. Z racji krótkiego okresu pracy młodzież uczestniczyła tylko w nielicznych imprezach szachowych. Braliśmy udział w Drużynowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i po zwycięstwie w Zawodach Rejonowych na Igrzyskach Wojewódzkich nasza reprezentacja zdobyła brązowe medale ( Julia Krużyńska , Aneta Zalewska, Sebastian Golisz , Tomasz Rybak)
Prestiżową imprezą szachową w roku są Indywidualne Mistrzostwa Juniorów w kategoriach wiekowych. Po zajęciu I bądź II miejsca w rejonie awans na zawody wojewódzkie uzyskali: Małgorzata Rybak, Tomasz Rybak, Marcin Rybak, Marcin Suchocki i Krzysztof Deka. Jednak tylko Tomasz Rybak zdołał zakwalifikować się 3 razy do półfinałów Mistrzostw Polski oraz 2 razy do finałów Mistrzostw Polski gdzie raz uplasował się na 8 pozycji zdobywając II kategorię szachową, a raz na 6 pozycji. Duży sukces odniósł również Marcin Rybak, który zajął II miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Młodzików. Ponadto nasi młodzi szachiści startowali w Mistrzostwach Szkół Gminy Jeżewo, w Drużynowych Mistrzostwach Juniorów, w turniejach organizowanych przez Zrzeszenie LZS takich jak : " Złota Wieża: , Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w kategoriach wiekowych oraz innych.
W roku 2001 z uwagi na brak środków finansowych na dalsze zatrudnianie szkoleniowca oraz brak możliwości zgłoszenia sekcji do rozgrywek ligowych - zostały zawieszone zajęcia treningowe i sekcja praktycznie przestała działać.


Sekcja warcabowa

Od szeregu lat działa sekcja warcabowa - warcaby stupolowe. Sukcesy odnotowano już w latach 80-tych. Dzięki systematycznym treningom i udziałowi w różnego rodzaju turniejach odnotowano sukcesy na szczeblu wojewódzkim i powiatowym. Klub na stałe został umieszczony w wykazie- Ogólnopolskim - klubów posiadających sekcje warcabowe.
Duże postępy w grze w warcaby odnotowują Aleksandra,Łukasz i Mateusz Narloch. W 1998 Aleksandra Narloch zajęła I miejsce w Mistrzostwach LZS woj. bydgoskiego w szachach aktywnych w Nowem. W 1999 Aleksandra Narloch zajęła IV miejsce wśród kobiet w Mistrzostwach Wojewódzkich LZS w Solcu Kujawskim i awansowała na olimpiadę w Mistrzostwach Wojewódzkich Zrzeszenia LZS . W 1999r. w Mistrzostwach Wojewódzkich Zrzeszenia LZS w warcabach 100 polowych Aleksandra Narloch zajęła I miejsce wśród kobiet. W dniach 01-04.02.2000 Aleksandra, Łukasz, Mateusz Narloch startowali w VII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Warcabach 100 polowych gdzie zajęli miejsca: Aleksandra Narloch VI , Łukasz Narloch XX , Mateusz Narloch XXIX.
Należy podkreślić awans drużyny do I Ligi. Rok 2003 dostarczył kolejnych sukcesów. W Niewiadowie odbyły się półfinały XXVII Mistrzostw Polski, w których 2 naszych zawodników zakwalifikowało się do finału: Adam Łyczba i Tomasz Bieniek. Po raz pierwszy w historii PZW przyznał Klubowi przeprowadzenie Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbyły się w świeciu w 2003 roku. Wyniki mistrzostw były dla Klubu niespodzianką a zarazem dużą satysfakcją - Tomasz Bieniek został Mistrzem Polski, Adam Łyczka był X a Grzegorz Matuszewski XI. W tym samym roku w Mińsku Mazowieckim odbyły się IX Drużynowe Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej, gdzie zespół z GLKS TOR zajął IV miejsce. W pucharze Polski zespół dotarł do półfinałów przegrywając w walce o finał z Lokatorem z Gniezna. Godny podkreślenia jest fakt organizowania Nocnych Turniejów Ogólnopolskich w Laskowicach. Rozegrano już 4 takie turnieje, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Od kilku lat Klub jest organizatorem Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego LZS, w których jego zawodnicy zajmują czołowe miejsca. Najlepszymi zawodnikami są: wśród kobiet: Aleksandra Narloch, Justyna Czapiewska, wśród mężczyzn: Edward Wilczewski, Leszek Napiontek, Andrzej Buczkowski, Grzegorz Matuszewski. Justyna Czapiewska zdobyła srebrny medal na XII Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich "ATENY 2004" w Więcborku. Rok 2005 to rok jeszcze większych sukcesów. W barwach naszego Klubu zgodził się grać Mistrz świata w warcabach 64-polowych - Ukrainiec Jurij Anikijew. Podczas drużynowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Mińsku Mazowieckim zespół TOR-u zajął 3 miejsce zdobywając brązowy medal. Zespół grał w składzie: Jurij Anikijew, Edward Wilczewski, Tomasz Bieniek, Andrzej Buczkowski, Adam Łyczka, Grzegorz Matuszewski i Leszek Napiontek. Bezkonkurencyjni byli -TOR--u zawodnicy w rozegranym Grand Prix Powiatu świeckiego - 6 turniejów w 4 kategoriach. W trzech kategoriach zwyciężyli zawodnicy GLKS -TOR-: wśród juniorów: Mateusz Narloch, wśród kobiet - Aleksandra Narloch i wśród seniorów: Łukasz Narloch. Drużynowo zespół zajął I miejsce. Zawodnicy w celu doskonalenia swoich umiejętności muszą brać udział w jak największej ilości różnego rodzaju zawodów, dlatego też Klub stara się organizować turnieje z udziałem czołowych zawodników. W latach 2004 - 2005 zorganizowano Międzynarodowe Turnieje Warcabowe "Lato z Damą". W pierwszym turnieju uczestniczyło 34 zawodników ( m.in. Litwy, Białorusi, Holandii) Poziom turnieju był bardzo wysoki. Wśród zawodników Klubu najwyższe lokaty uzyskali: Tomasz Bieniek- IV miejsce, Grzegorz Matuszewski - V miejsce. W roku 2005 wśród kobiet Aleksandra Narloch zajęła II miejsce, Justyna Czapiewska - III miejsce.